Az izomtesztelés története

A 20. század elején a manuális izomtesztelés kifejlesztése válasz volt arra az igényre, hogy a paralízis járvány során az izomerő veszteséget mérni tudják. Ennek az eredeti eljárásnak a kidolgozása Wilhelmine Wright és Robert W. Lovett, MD. nevéhez fűződik. Wright mutatta be az eljárást 1912-ben a Boston Medical Surgical-ban.

Florence Kendall férjével Henry Otis Kendall-lal finomította az izomtesztelési pozíciókat az 1940-es években. A manuális izomtesztelés tanítása manapság keveredik a Wright és Lovett anti-gravitációs eljárásaival finomítva Kendallék metódusával.

Kendall kihangsúlyozta, hogy a vizsgálatot végző személy szakképzettsége rendkívül fontos abban, hogy miként osztályozza az izom erősségét. Napjainkban továbbra is a manuális izomtesztelés az izomrendszer értékelési eljárásnak az alappillére a gyógyító közösségben, beleértve a fizikoterápiát és az orvosi iskolákat.

George Joseph Goodheart, Jr. D.C. (1918. augusztus 18. – 2008. március 05.) kiropraktor, az Alkalmazott kineziológia megalapítója.

Goodheart a II. Világháború alatt az USA Légierejénél szolgált. 26 évesen már őrnagyi rendfokozata volt és kitüntették Bronz Csillaggal.

Járt a Detroiti egyetemre, majd a National College of Chiropractic-ba. 1939-től praktizált, mint kiropraktor. David Daniel Palmer vonalát képviselte munkája során. (Ezért van, aki Palmert is a kineziológiai izomteszt kidolgozóinak sorában jegyzi, de valójában Palmer a kiropraktika kidolgozója volt.) Detroitban dolgozott édesapjával George Goodheart több, mint 30 évig. Kutatásokat folytatott az izom funkciók és az egészség kapcsolatáról, majd megalapította az Alkalmazott Kineziológiát.

A teljes cikk elolvasásához be kell jelentkezned!

Gál Attila

Felhasznált irodalom:

Research Round-up: Manual Muscle Testing, 2015. Mary Insana Fisher University of Dayton, and Shana Harrington Creighton University

Kendall & Kendall: Muscles testing and function with posture and pain, Lippincott Williams&Wilkins 2005.

https://alchetron.com/George-Goodheart-1031550-W utolsó letöltés: 2017.05.12.

http://www.icakusa.com/content/dr-george-goodheart utolsó letöltés 2017.05.12.

Dr. John F. Thie: Gyógyító érintés, Polgár kiadó, 1996.