EDU-kineziológia® / Pedagógiai Kineziológia

Brain Gym® – Agytorna módszere

Kidolgozói: Dr. Paul Dennison és Gail Dennison

A KINEZIOLÓGIA egyik legrégebbi ágát az EDU-Kineziológiát egy amerikai pedagógus házaspár fejlesztette ki (1983), melynek egy része BRAIN GYM®, avagy Agytorna néven vált ismertté hazánkban. Egyszerű mozgásokból és gyakorlatokból álló módszer, mely mindenfajta tanulást megkönnyít, segíti a koncentrációt, lehetővé teszi, hogy a testünkben rejtetten meglévő képességek felszínre kerüljenek. Az Agytornát használó tanárok különösebb erőfeszítés nélkül fel tudják kelteni a gyermekekben is az önfejlesztés iránti érdeklődést. Az Agytorna ismeretének birtokában a diákok agyfélteke összehangolását /agyintegrációt/ is el tudják végezni, mely a tanulók teljesítmény növekedését vonja maga után. Mind óvoda pedagógusok, mind általános és középiskolai tanítók, tanárok be tudják építeni a módszert munkájukba. Használható a rendszer a felnőttoktatásban is. De szülőknek is segítséget nyújt abban, hogy felkészítsék gyermekeiket a stresszmentes, hatékony tanulásra.

„A mozgás:  a tanulás kapuja.” – Dr. Paul Dennison

Brain Gym International (Educational Kinesiology Foundation) hivatalos oldala:

Dr. Paul Dennison hivatalos oldala:

A képzés megkezdésének előfeltétele: nincs.

A képzés szintjei:

Brain Gym® 101 – 4 nap

Optimális Agyi Szerveződés 201 (OBO) – 3 nap (előfeltétel: Brain Gym® 101)

Az intelligencia 7 dimenziója 301 (Edu-K In Depth) – 4 nap (előfeltétel: Brain Gym® 101, TFH I-II.)

Amennyiben Brain Gym® oktató szeretne lenni, akkor a fentieken kívül szükséges még:

• egy szabadon választott EDU-K képzést elvégezni,
  • a Brain Gym® 101 tanfolyamot megismételni,
  • 7 db esettanulmány elkészítése:
    – In Depth előtt  4 db a BG 101-ből, amiből 1 saját magunk balansza,
    – In Depth után: 3 db az In Depth anyagából,
  • licenc díj megfizetése,
  • majd a Brain Gym® Tanári Praktikum 401 képzést (5 nap) elvégezni. A képzés után az első képzést a fakultás tag jelenlétében kell megtartani.
  • Az oktatói képzést követően mentor mellett kell az első 3 tanfolyamot megtartani. Ennek részleteiről a fakultás tag (Köves Zsuzsanna) kérés esetén tájékoztat.

paul_gail_0511_web5

Brain Gym® hivatalos oktatói Magyarországon:

Köves Zuzsanna Az EDU-K Alapítvány fakultásának tagja: Brain Gym® 101 és 104, Optimális agyi szerveződés 201 (OBO), Az intelligencia 7 dimenziója 301 (Edu-K In Depth), Brain Gym Tanári Praktikum 401

• Honlap: www.kovzsu.uw.hu
  • Telefon: +36 30 963 8717
  • E-mail cím: kovzsu@freemail.hu
  • Budapest IX.

Gál Attila Brain Gym® 101 és 104, Optimális agyi szerveződés 201 (OBO)

Az oktatók által oktatható tanfolyamok: Brain Gym® 101 és 104

Facskó Ágnes Budapest, Dunaújváros

Fekete Ildikó Tatabánya

Füléné Horesnyi Zsuzsanna Szeged

Gazdag Katalin Debrecen

Kétszery Anikó Halásztelek

Livják Emília Sárospatak

Brain Gym® oktatók Dr. Paul Dennisonnal 2018.